Вікові зміни шкіри після 30 років багато в чому залежать від генетики, але не менш важливими є й інші фактори:

спосіб життя (зокрема наявність шкідливих звичок і темп життя),
харчування,
питний режим,
сон,
негативні фактори навколишнього середовища,
стан здоров’я (зокрема гормонального фону),
догляд за шкірою після 30 і до 30 років, починаючи з підліткового віку.


Хронологічні зміни після 30 років. 


Можна виокремити наступні особливості хронологічних змін:
1. Зменшується кількість природного колагену. Починаючи з 20 років, людина втрачає близько 1 % колагену щорічно.
2. Руйнується еластин.
3. Зменшується синтез гіалуронової кислоти.
4. Знижується кількість секрету, що виробляється сальними залозами.
5. Уповільнюються метаболічні процеси, маркери, що вказують на активізацію процесів старіння.
6. Погіршується тонус і зменшується пружність шкіри.
7. Посилюються проблеми сухості та тьмяності шкіри.
8. Збільшується вираженість мімічних зморщок і пор.
9. З’являються темні кола під очима.
10. Тіло і обличчя стає більше схильним до набряків. 
11. Втрачається чіткість овалу обличчя (не завжди, але досить часто).
Дані природні процеси можна контролювати. Наприклад, в деяких жінок заломи на шкірі видно вже у 20-25 років, а деякі навіть у 40 мають молодий вигляд. Весь секрет — достатній догляд за шкірою в 30 років у домашніх умовах і, за можливості, професійні косметологічні процедури.

Яким має бути догляд за шкірою після 30 років. 

Базовий догляд за обличчям у 30 років має обов’язково включати:

- ретельне очищення шкіри вранці та ввечері з використанням гідрофільної олії, молочка, міцелярної води та м’яких засобів для вмивання (зокрема крем-мила, гелів, пінок);
- видалення відмерлих клітин і надлишків шкірного сала зі шкіри (зокрема пор) з використанням очищувальних масок, гоммажів, пілінгів, скрабів тощо;
- тонізування шкіри лосьйонами та тоніками, які очищають обличчя від залишків пилу, макіяжу, шкірного секрету, домішок водопровідної води, нейтралізують залишки засобів для вмивання (нормалізують і підтримують pH шкіри), усувають відчуття стягнутості, вітамінізують і зволожують;
- догляд за шкірою навколо очей після 30, тобто мають бути задіяні не просто зволожувальні засоби, якими ви користувалися до 30 років, а потужніша косметика для зони навколо очей з anti-age компонентами, які також допомагають зняти набряклість, припухлість і усунути темні кола під очима — сироватки та креми з ліфтинг-ефектом, патчі, аква-флюїди, спеціальні маски для шкіри навколо очей;
- денний і нічний зволожувальний і живильний догляд з використанням сироватки, косметичної олії, крему, флюїду, емульсії та інших засобів (тут залежно від сезону та потреб шкіри, оскільки якщо зволоження потрібне кожному типу шкіри на постійній основі, то живлення — не є обов’язковим щоденним ритуалом для всіх);
- захист від UV та інших випромінювань окремим засобом (наприклад, зволожувальні креми з SPF 30 є менш ефективними, ніж спеціалізований засіб із таким самим рівнем захисту).
Також як додатковий догляд можна використовувати живильні, зволожувальні та розгладжувальні маски з антивіковими компонентами, термальну воду, патчі під очі, тканинні маски тощо. Крім того, з обов’язкового — масаж обличчя (зокрема з використанням пристосувань — роликів, скребка, кубиків льоду тощо) і здоровий спосіб життя (збалансоване харчування, здоровий сон, відмова від шкідливих звичок, піклування про вітамінно-мінеральний баланс і загальне здоров’я, питний режим).


Вікові зміни шкіри після 30 років допускають догляд, спрямований на превентивні заходи. При цьому потрібно врахувати три важливі чинники:

Вік — це дуже відносний критерій. На нього можна орієнтуватися під час пошуку косметики через інтернет або на полицях магазину, але більш ефективно — керуватися станом і особливостями шкіри та підбирати косметику під її потреби.
Косметика має містити антиоксиданти та anti-age компоненти.
Шкіра повік старіє швидше, ніж решта шкіри обличчя та більш щільна шкіра тіла. А все тому, що в цій зоні немає шару підшкірно-жирової клітковини, а судини й капіляри розташовані біля поверхні.

Догляд за обличчям після 30 років.
Весь догляд за обличчям у 30+ (як і до, і після цього віку) має бути підібраний з урахуванням типу та особливостей шкіри. Оскільки тільки в тому разі, коли догляд покриває всі потреби, його можна вважати вдалим.

Те ж саме можна сказати й про регулярність догляду. Догляд за шкірою обличчя в 30 років і далі обов’язково має бути комплексним, системним і щоденним. Тільки так ви зможете сповільнити старіння — підтримати природні процеси та скоригувати нестачу колагену, гіалуронової кислоти тощо в шкірі, а це завжди простіше, ніж кардинально впливати на процеси й ознаки в’янення, що вже розвинулися.